Kronika
Sakra bpa Nila Łuszczaka
2013-01-12

Dnia 12. stycznia br. w Soborze Katedralnym w Użgorodzie (Ukraina) odbyły się święcenia biskupie jednego z naszych współbraci - o. Nila Łuszczaka.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Termin oddania prac magisterskich
2013-01-07
Imieniny br. Karola
2013-01-06

Dnia 6. stycznia swoje imieniny obchodzi br. Karol Piela.

Z tej okazji chcemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia radości i pokoju oraz wielu łask Bożych w posłudze, którą podejmujesz każdego dnia. Niech przykład życia św. Franciszka i Klary nieustannie pobudzają Cię do jeszcze wierniejszego zaangażowania w życie według rad ewangelicznych zaś Niepokalana Dziewica niech wyjedna Ci drogi bracie łaskę świętości.

Z darem modlitwy.

Kolęda w DPC
2013-01-06

Tradycyjnie 6. stycznia po korytarzach i celach naszego domu przejdzie brać franciszkańska celem poświęcenia miejsc pracy, nauki i wypoczynku.

Imieniny br. Baltazara
2013-01-06

Dnia 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego swoje imieniny zakonne obchodzi br. Baltazar Maloila. 

Niech będzie to dla Ciebie drogi bracie okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, w przyszłość z optymizmem, by teraźniejszość uczynić piękniejszą. Św. Franciszek, którego wzór życia realizujesz niech wyprasza Ci potrzebne łaski.

Z darem modlitwy.

Boże Narodzenie
2012-12-25

Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy wszystkich życzenia Bożego błogosławieństwa!


Oby błogosławiony czas narodzin Zbawiciela, rozpalił w nas nadzieję, której przyćmić nie może żadna ciemność.

Obyśmy niczym św. Franciszek i św. Klara zachwyceni Tajemnicą Wcielenia, z odwagą głosili Wielkie Dzieło Miłości Boga i świadectwem życia uzasadniali nadzieje, która w nas jest!

Oby radość ze spotkania z Jezusem w betlejemskiej grocie przedłużała się, mocą codziennej Eucharystii, na wszystkie dni Nowego Roku!

Kuria Generalna
Opactwo w Szczyrzycu
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Michała Archanioła
Trzej Towarzysze
Bernardyni