Kronika
2011-10-26

Termin "Duch Asyżu" wiąże się z wydarzeniami sprzed 25. lat, które miały miejsce w rodzinnym mieście św. Fanciszka i Klary. Dotyczy on idei wspólnej modlitwy o pokój przedstawicieli różnych religii świata. Dzieło to w roku 1986 zainicjował bł. Jan Paweł II.

Śluby wieczyste br. Savia Bażana
2011-10-16

W niedzielę 16. października br. Savio Bażan złoży profesję uroczystą na ręce o. Ezdrasza Biesoka, Ministra Prowincjalnego naszej Prowincji. Uroczystość ta będzie miała miejsce w Gorzycach - rodzimej parafii br. Savio.

Ogarnijmy naszego współbrata gorącą modlitwą.

2011-10-16

W niedzielę 16. października w katowickiej katedrze Chrystusa Króla Mszą św. o godzinie 18:00 zostanie zainaugurowany nowy rok akademicki 2011/2012.

Śluby wieczyste br. Bazylego Skaźnika
2011-10-15

Dnia 15. października brat Bazyli Skaźnik OFM w swojej rodzimej parafii w Suszcu złoży na ręce Ministra Prowincjalnego o. Ezdrasza Biesoka profesję wieczystą w Zakonie Braci Mniejszych.

Ogarnijmy naszego współbrata gorącą modlitwą.

2011-10-06

Pierwszy raz w historii naszego seminarium będziemy obchodzić Dzień Cysterski.

Z racji, że z roku na rok przybywa w naszym seminarium braci cystersów, zrodził się z ich inicjatywy pomysł, by zorganizować wspólny wyjazd do jednego z opactw naszych współbraci. Tak też doszedł do skutku projekt wizyty braci "brązowych" w opactwie cysterskim w Wąchocku a wizytę zaplanowno na 6. października.

Inicjatywa ta ma na celu zawężenie więzi między zakonami a także przybliżenie nam dochowości Zakonu Cystersów.

Inauguracja roku akademickiego
2011-10-05

Wraz z dniem 5. października ropoczniemy nasze zmagania na polu naukowym. Mszą św. i uroczystą immatrykulacją braci z pierwszego roku przywitamy nowy rok akademicki 2011/2012.

Co prawda pierwszego dnia żadnych wykładów się nie przewiduje to jednak oczekuje się, by wszyscy wstawili się w pełnej dyspozycjy do wchłaniania wiedzy.

Wykłady natomiast pzewidziane są już na piatek i sobotę tj. 7 i 8 października. W czawrtek bowiem wybieramy się do Wąchocka na pierwszy w historii naszego seminarium Dzień Cysterski.

 

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę inauguracyjną o godzinie 10:00 w Bazylice panewnickiej.

Trzej Towarzysze
Opactwo cystersów w Jędrzejowie
Prowincja Św. Franciszka
Bernardyni
Parafia Panewniki
Misje franciszkańskie