Kronika
Musical
2015-02-17

Zapraszamy na ostatki do katowickego spodka!

My tam będziemy (nie tylko na widowni) a Wy?

2014-06-28

Jak co roku w miesiącu lipcu bracia przygotowujący się do ślubów wieczystych uczestniczyli w probacji. Przygotowanie do ślubów wieczystych trwa od momentu wstąpienia do zakonu, jednak czas probacji jest czasem szczególnego zatrzymania się, by w pełni świadomie i na zawsze powiedzieć Bogu „tak”. 

Imieniny br. Jędrzeja
2014-06-03

Data 3. czerwca to szczególny dzień dla br. Jędrzeja Róg. Wszak świętuje swoje imieniny zakonne.

Niech będzie to dla Ciebie Drogi Bracie okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, w przyszłość z optymizmem, by teraźniejszość uczynić piękniejszą. Św. Franciszek, którego wzór życia realizujesz niech wyprasza Ci potrzebne łaski.

Z darem modlitwy.

Imieniny br. Kryspina
2014-05-19

Dnia 19. maja świętujemy imieniny br. Kryspina Maćczaka.

Drogi Bracie życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.

Z darem modlitwy.

Imieniny o. Wenantego Zuberta
2014-05-18

Dnia 18. maja świętujemy imieniny o. Wenantego Zuberta.

Drogi Ojcze życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.

Z darem modlitwy.

 

Opactwo w Wąchocku
Prowincja Św. Jadwigi
Opactwo cystersów w Jędrzejowie
Kuria Generalna
Prowincja Michała Archanioła
Trzej Towarzysze