Kronika
Adoracja rodziców
2011-01-15

15. stycznia br. do Żłóbka panewnickiego pielgrzymowali rodzice braci studentów i juniorystów naszego Domu Profesów Czasowych. Wspólne spotkanie na Eucharystii, Liturgii Godzin w kaplicy oraz rodzinne spotkanie przy stole, było okazją do tego, aby dać świadectwo duchowej przynależności naszych rodziców do wspólnoty zakonnej.

Adoracja seminariów
2011-01-13

Stało się tradycją, że dwie wspólnoty seminaryjne: Seminarium franciszkańskie z Panewnik i Seminarium diecezjalne z Katowic, wspólnie adorują Pana przy Żłóbku.Tak też było i w tym roku liturgicznym. Wspólna adoracja przy żłóbku rozpoczeła się Mszą św. o godz 18:30. Po niej w klasztornym refektarzu odbyła się wspólna rekreacja.

Szewc Walenty zakonnikiem
2011-01-09

Już po raz siódmy nasi bracia z teatru św. Franciszka przedstawili swoją sztukę " szewc Walenty zakonnikiem". Tym razem spektakl został przedstawiany w naszej franciszkańskiej parafii w Tychach.

Zob. www.tychyofm.pl /galeria/

Kolęda w DPC
2011-01-06

W uroczystość Objawienia Pańskiego nasz klasztor w Panewnikach przeżywa swoją kolędę. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, które dla Braci staje okazją do wspólnego kolędowania i wypraszania przez to Bożego błogosławieństwa dla naszego domu i wszystkich jego mieszkańców.
Po modlitwie wstępnej w kaplicy i słowie Ministra Prowincjalnego wszyscy udają się do klasztoru, seminarium i zabudowań gospodarczych ze śpiewem kolęd i modlitwą. Kolęda kończy się wspólną kawą i ciastkiem.

Uroczystość Objawienia Pańskiego
2011-01-06
Imieniny br. Szczepana
2010-12-26

Data 26. grudnia to szczególny dzień dla br. Szczepana Szczerskiego. Wszak świętuje swoje imieniny zakonne.

Niech będzie to dla Ciebie drogi bracie okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, w przyszłość z optymizmem, by teraźniejszość uczynić piękniejszą. Św. Franciszek, którego wzór życia realizujesz niech wyprasza Ci potrzebne łaski.

Z darem modlitwy.

Kuria Generalna
Opactwo w Wąchocku
Misje franciszkańskie
Proformatione
Trzej Towarzysze
Prowincja Św. Jadwigi