Kronika
Święta Bożego Narodzenia
2010-12-25

Dzień Narodzenia Pańskiego jest szczególnym czasem, w którym ważna jest przede wszystkim rodzina. Dla nas, zakonników, rodziną są współbracia i w tym gronie spędzamy tę Uroczystość.
Wszyscy gromadzimy się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, gdzie składając sobie życzenia, przełamując się opłatkiem i śpiewając kolędy, rozpoczynamy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Następnie w uroczystej procesji udajemy się do Bazyliki przed bożonarodzeniowy żłóbek, gdzie wspólną modlitwą uwielbiamy Dziecię Jezus. Niezwykłym wydarzeniem jest Pasterka panewnicka sprawowana o północy, która gromadzi wielką ilość wiernych.

Przerwa świąteczna
2010-12-20

Przerwa świąteczna w dniach 20.12 do 31.12.

Termin oddania prac magisterskich
2010-12-18
Opłatek w naszym domu
2010-12-17

17. grudnia br. o godz. 20.00 w naszym Seminarium odbył się wieczór opłatkowy. Była to okazja do wspólnego spotkania się i złożenia życzeń, szczególnie z tymi Braćmi, którzy na czas Świąt Bożego Narodzenia udali się z pomocą do różnych klasztorów naszej Prowincji.

Mikołaj w DPC
2010-12-06

Każdego roku w murach naszej "Alma Mater" wystawiany jest tzw. "Mikołaj". W tym roku przedstawienie organizowane jest przez Braci rocznika III. "Mikołaj" jest formą kabaretu, czyli humorystycznym spojrzeniem na naszą rzeczywistość.

Sympozjum
2010-12-04

4 grudnia 2010 r. (sobota) w Katowicach - Panewnikach, w naszej bazylice franciszkanów, odbyło się Sympozjum nt. " Magia - Cała Prawda.
Wstęp był wolny. Podczas konferencji istniała możliwość nabycia unikalnych materiałów: publikacji, książek, filmów i czasopism poświęconych poruszanej tematyce.

Opactwo w Szczyrzycu
Opactwo w Wąchocku
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Bernardyni
Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Matki Bożej Anielskiej