Kronika
Imieniny br. Szczepana
2010-12-26

Data 26. grudnia to szczególny dzień dla br. Szczepana Szczerskiego. Wszak świętuje swoje imieniny zakonne.

Niech będzie to dla Ciebie drogi bracie okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, w przyszłość z optymizmem, by teraźniejszość uczynić piękniejszą. Św. Franciszek, którego wzór życia realizujesz niech wyprasza Ci potrzebne łaski.

Z darem modlitwy.

Święta Bożego Narodzenia
2010-12-25

Dzień Narodzenia Pańskiego jest szczególnym czasem, w którym ważna jest przede wszystkim rodzina. Dla nas, zakonników, rodziną są współbracia i w tym gronie spędzamy tę Uroczystość.
Wszyscy gromadzimy się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, gdzie składając sobie życzenia, przełamując się opłatkiem i śpiewając kolędy, rozpoczynamy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Następnie w uroczystej procesji udajemy się do Bazyliki przed bożonarodzeniowy żłóbek, gdzie wspólną modlitwą uwielbiamy Dziecię Jezus. Niezwykłym wydarzeniem jest Pasterka panewnicka sprawowana o północy, która gromadzi wielką ilość wiernych.

Przerwa świąteczna
2010-12-20

Przerwa świąteczna w dniach 20.12 do 31.12.

Termin oddania prac magisterskich
2010-12-18
Opłatek w naszym domu
2010-12-17

17. grudnia br. o godz. 20.00 w naszym Seminarium odbył się wieczór opłatkowy. Była to okazja do wspólnego spotkania się i złożenia życzeń, szczególnie z tymi Braćmi, którzy na czas Świąt Bożego Narodzenia udali się z pomocą do różnych klasztorów naszej Prowincji.

Mikołaj w DPC
2010-12-06

Każdego roku w murach naszej "Alma Mater" wystawiany jest tzw. "Mikołaj". W tym roku przedstawienie organizowane jest przez Braci rocznika III. "Mikołaj" jest formą kabaretu, czyli humorystycznym spojrzeniem na naszą rzeczywistość.

Prowincja Michała Archanioła
Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Św. Jadwigi
Proformatione
Trzej Towarzysze